Formularz zwrotu allegro

Formularz Zwrotu

Oto formularz zwrotu allegro w formacie PDF całkowicie za darmo.

Jak zwrócić zakup allegro

  1. Przejdź do zakładki Moje zakupy.
  2. Przy wybranym zamówieniu kliknij [szczegóły zakupu].
  3. Pod informacją o zakupionym produkcie, znajdziesz różne opcje dodatkowe. Wybierz [zwróć zakup], aby przejść do Formularza zwrotu. W tym miejscu zobaczysz również informację, ile zostało Ci czasu na zwrot produktu.

Jeśli przycisk [zwróć zakup] jest wyszarzony, oznacza to, że minął czas na zwrot. Wtedy skontaktuj się ze sprzedającym w inny sposób, na przykład poprzez Centrum wiadomości, wyjaśnij sytuację i zapytaj o możliwość zwrotu.

Jak wypełnić formularz zwrotu allegro?

  1. Zaznacz przedmioty, które chcesz zwrócić i wybierz z listy powód zwrotu. Jeśli zwracasz więcej niż jeden produkt z tego samego zamówienia, możesz wybrać osobny powód zwrotu dla każdego produktu.
  2. Sprawdź dane do zwrotu i kliknij [zwracam produkty]. Sprzedający otrzyma wtedy mejla.
  3. Wybierz sposób wysyłki. Jeśli wybierzesz sposób dostarczenia przedmiotu inny, niż najtańszy oferowany przez sprzedającego, to zwróci Ci on koszt najtańszej przesyłki. Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu poniesionych przez Ciebie dodatkowych kosztów.
  4. Odeślij przedmiot do sprzedawcy. Pamiętaj, że masz obowiązek zrobić to w ciągu 14 dni od daty przesłania formularza zwrotu.

Dzięki temu, że wypełnisz Formularz zwrotu:

  • sprzedający dowie się, że odstępujesz od umowy
  • sprzedający dostanie link do śledzenia Twojej przesyłki ze zwrotem
  • dowiesz się, że sprzedający odebrał Twoją przesyłkę i wkrótce dostaniesz zwrot pieniędzy.

Dodaj komentarz